Nazywam się Patryk Wawrzyński. Jestem naukowcem.

Kandyduję do Rady Miasta Torunia z listy Koalicji Obywatelskiej. Chcę reprezentować mieszkańców Przedmieścia Jakubskiego, Mokrego, Rubinkowa, Bielaw i Grębocina. Znajdziecie mnie na ostatnim, dziewiątym miejscu listy Koalicji w okręgu 4.

Pracując w Radzie Miasta chcę zajmować się codziennymi sprawami torunian – przestrzenią dla rodzin, dzieci i młodzieży, wsparciem i integracją seniorów, rozwojem małej i średniej przedsiębiorczości, bezpieczeństwem osiedli, parkami, skwerami i placami zabaw oraz miejscami parkingowymi dla mieszkańców. Mam też większe marzenia – chcę pracować na rzecz utworzenia w Toruniu Muzeum Historii Naturalnej, które będzie wspólną inicjatywą władz samorządowych, centralnych, środowiska akademickiego i biznesu zaangażowanego społecznie, a także dołożę wszelkich starań, aby rozpoczęte zostały prace nad utworzeniem kampusu politechnicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chciałbym, żeby Toruń był miastem przyjaznym rodzinie. Chciałbym, żeby wspierał przedsiębiorczość. Chciałbym, żeby nasze osiedla były komfortowe i bezpieczne. Moim celem jest miasto obywatelskie, które nie zadłuża się, żeby realizować wielkie inwestycje, ale tworzy warunki, aby torunianie mogli dobrze zarabiać i spędzać czas ze swoimi rodzinami. Lepszy Toruń jest możlwy!

 

***

Od 2017 roku kieruję projektem badawczym w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dzięki wsparciu Narodowego Centrum Nauki stworzyłem swoje miejsce pracy. Daje mi to naukową swobodę. Stwarza mi to możliwość rozwijania się w naszym kraju.

Nauka to moja pasja. Dosłownie. Moja miłość i moje przekleństwo. Uwielbiam prowadzić badania. Kocham odkrywać. Spełniam się przez zrozumienie. Ale i dręczą mnie słabości polskiej nauki. Serio. Czasami, gdy patrzę na mikrokosmos polskich uniwersytetów to mam ochotę uciec od tego wszystkiego. Jak najdalej.

Jednak środowisko akademickie to mój naturalny habitat. To tu czuję się najlepiej. Trwam więc na pograniczu nauki, polityki i biznesu. Lubię to miejsce. Dobrze mi tutaj. Stąd mogę zrobić najwięcej dobrego. To pozycja, która pozwala mi pracować z młodymi ludźmi i wspierać ich rozwój. Pomagać im znaleźć własne miejsce w skomplikowanym świecie. Taką rolę sobie wymyśliłem. Jestem politologiem zaangażowanym.

Z tego miejsca wyruszam z Wami w podróż. Sprawia mi to dużo radości. Cieszę się, gdy dzielę się swoją wiedzą i przemyśleniami z tysiącami czytelników, którzy przez lata odwiedzili blog „Wawrzyński Bez Cenzury”. Nie piszę wiele. Raczej sporadycznie. Publikuję tylko to, co najlepsze i tylko wtedy, gdy jest to w pełni dopracowane.

Zaczynamy przygodę…

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.